Adoptowani klerycy - rocznik 2015

Klerycy z tego rocznika (rok wstąpienia do Seminarium) zostali przez nas adoptowani gdy byli na piątym roku. 

Msza św. święceń prezbiteratu 29 maja 2021r.

29 maja 2021r. następujący nasi synowi duchowi przyjmą święcenia kapłańskie:

Mariusz Konrad Balcerowicz z parafii św. Rocha w Jasieńcu, 27 lat. Był ministrantem w rodzinnej parafii. Po maturze wstąpił do seminarium. Święcenia diakonatu przyjął 10 czerwca 2020 roku. Posłany do Parafii św. Mikołaja BM w Tarczynie.

Szymon Piotr Bolonek, 29 lat. W roku 2011 wstąpił wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W roku 2018 ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie, uzyskując tytuł magistra. Święcenia diakonatu przyjął 10 czerwca 2020 roku. Posłany do Parafii św. Jana Ap. w Warszawie.

Radosław Czyżewski z parafii Świętej Rodziny w Kozienicach, 25 lat. Przebywał na praktykach duszpasterskich we włoskiej wspólnocie Cenacolo, a jako diakon posługiwał w parafii św. Tomasza Apostoła w Warszawie. Święcenia diakonatu przyjął 30 listopada 2020 roku. Posłany do Parafii św. Wojciecha BM w Płochocinie.

Łukasz Dańczak, 26 lat. Do seminarium wstąpił po maturze. W trakcie formacji odbył roczną praktykę duszpasterską w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szklarskiej Porębie. Święcenia diakonatu przyjął 10 czerwca 2020 roku. Posłany do Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku.

Mikołaj Rafał Derentowicz, 29 lat. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz muzykologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Był organistą w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Do seminarium wstąpił w 2015 roku. Święcenia diakonatu przyjął 10 czerwca 2020 roku. Posłany do Parafii św. Elżbiety w Warszawie-Powsinie.

Jan Konrad Elczyk, 30 lat. Po maturze podjął dwuletnie studium w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. W 2014 roku wstąpił do seminarium warszawskiego. Święcenia diakonatu przyjął 10 czerwca 2020 roku. Posłany do Parafii MB Królowej Meksyku w Laskach Warszawskich.

Mateusz Giszczak z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP Rawie Mazowieckiej, 29 lat. Był ministrantem. Po maturze studiował filologię angielską i prawo na Uniwersytecie Łódzkim. Do seminarium wstąpił w 2015 roku. W czasie formacji odbył praktyki akolickie w parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu i diakońskie w parafii Opatrzności Bożej na Ochocie. Święcenia diakonatu przyjął 10 czerwca 2020 roku. Posłany do Parafii św. Szczepana w Raszynie.

Stanisław Kijewski z parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie, 33 lata. Ukończył studia magisterskie z historii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pracował w muzealnictwie oraz ubezpieczeniach. Do seminarium wstąpił w 2014 roku. Święcenia diakonatu przyjął 30 listopada 2020 roku. Posłany do Parafii św. Rocha w Jazgarzewie.

Przemysław Kocik z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej, 25 lat. Był ministrantem, lektorem i ceremoniarzem w rodzinnej parafii. Przez rok studiował lotnictwo i kosmonautykę na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Święcenia diakonatu przyjął 10 czerwca 2020 roku. Posłany do Parafii Wniebowzięcia NMP w Michałowicach-Opaczy.

Jan Lech, 27 lat. Studiował historię na Uniwersytecie Warszawskim. Przed wstąpieniem do seminarium był związany z Ruchem Światło-Życie. Święcenia diakonatu przyjął 10 czerwca 2020 roku. Posłany do Parafii MB Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

Mateusz Konrad Mickiewicz z parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, 25 lat. Był ministrantem i lektorem w rodzinnej parafii, udzielał się także w Ruchu Światło-Życie. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w klasie organów. Po egzaminie dyplomowym wstąpił do seminarium. Święcenia diakonatu przyjął 10 czerwca 2020 roku. Posłany do Parafii św. Jakuba Ap. w Warszawie na Ochocie.

Karol Okniński, 30 lat. Po maturze studiował logistykę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, którą ukończył w 2014 roku. Przez trzy lata był zaangażowany w akademicką wspólnotę “Woda Życia”. Do seminarium wstąpił w 2015 roku, a święcenia diakonatu przyjął 10 czerwca 2020 roku. Posłany do Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Ursusie.

Andrzej Leszek Sokołowski, 26 lat. Po maturze wstąpił do seminarium w Kielcach. Studiował dziennikarstwo i kulturę medialną w Toruniu. Od 2015 roku formował się w seminarium warszawskim. Święcenia diakonatu przyjął 10 czerwca 2020 roku. Posłany do Parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence.

Mateusz Jakub Szybiak, 31 lat. Należy do wspólnoty Emmanuel. Po maturze wyjechał na rok do szkoły ewangelizacji we Francji, prowadzonej przez tę wspólnotę. W 2010 roku rozpoczął formację seminaryjną w belgijskim Namur. Od 2013 roku przebywał dwa lata na wolontariacie misyjnym w Salvador de Bahia w Brazylii. W 2015 roku studiował teologię w Brukseli, a później wstąpił do seminarium warszawskiego. Święcenia diakonatu przyjął 10 czerwca 2020 roku. Posłany do Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Kacper Tadeusz Świerzowicz, 28 lat. Ukończył studia licencjackie z matematyki na Uniwersytecie Warszawskim. Formował się w akademickiej wspólnocie Ruchu Światło-Życie przy parafii św. Jakuba na Ochocie, a w 2015 roku wstąpił do seminarium. Święcenia diakonatu przyjął 10 czerwca 2020 roku. Posłany do Parafii św. Jana Kantego w Warszawie.

Adam Wątróbski z parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, 41 lat. Po maturze studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, a później kontynuował naukę na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej UKSW i obronił doktorat w 2011 roku. Pracował m.in. w Polskich Liniach Lotniczych LOT, a w 2016 roku wstąpił do seminarium. Święcenia diakonatu przyjął 30 listopada 2020 roku. Posłany do Parafii św. Anny w Piasecznie.

Paweł Zienkiewicz z parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie, 30 lat. Ukończył studia inżynierskie na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Był zaangażowany w działalność duszpasterstwa akademickiego “Na miasteczku”. Do seminarium wstąpił w 2015 roku, a święcenia diakonatu przyjął 10 czerwca 2020 roku. Posłany do Parafii Dobrego Pasterza w Warszawie.

Sebastian Zygmunt, 30 lat. Po maturze wstąpił do seminarium we Włocławku. Po roku formacji kontynuował studia teologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, które ukończył z tytułem magistra. Po studiach wstąpił do seminarium warszawskiego, w czasie formacji pracował jako katecheta w dwóch szkołach podstawowych. Święcenia diakonatu przyjął 10 czerwca 2020 roku. Posłany do Parafii Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim.

Zbigniew Żurek, 34 lata. W 2016 roku ukończył studia magisterskie z teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, a w 2020 roku seminarium duchowne w Warszawie. Święcenia diakonatu przyjął 30 listopada 2020 roku. Posłany do Parafii św. Michała Archanioła w Goszczynie.

10.06.2020r. w Świątyni Opatrzności Bożej część z nich otrzymała święcenia diakonatu - relacja w tej uroczystości 

undefined

Zdjęcia z przyjęcia posługi akolitatu 19.03.2019r. 

Relacja z uroczystości obłuczyn 18.02 .2018r.

Sztuka "Augustyn" grudzień 2017r. 

undefined

Akolitat 26.11.2019r. Pierwszy rząd od lewej: Radosław, Łukasz, Jan, Adam.

undefined

 

Obłóczyny 18.02.2018r. I rząd od lewej: Mikołaj, Przemysław, Mateusz. II rząd od lewej: Adam, Kacper, Paweł.

 

undefined

Obłóczyny 18.02.2018r. I rząd od lewej: Karol, Jan, Mateusz. II rząd od lewej: Adam, Andrzej.


Może warto udostępnić znajomym?