Adoptowani klerycy - rocznik 2017

Klerycy z tego rocznika (rok wstąpienia do Seminarium) zostali przez nas adoptowani gdy byli na trzecim Roku w Seminarium.

undefined

Od lewej: Tomasz (grał gestapowca), Mateusz (Niemca), Karol (Niemca), Dariusz (polskiego żołnierza), Marek (więźnia), Piotr, Rafał, Narek.

undefined

Od lewej: Rafał, Maciej, Przemek, Kamil, Jakub (grał zakonnika), Aharon (więźnia), Bartosz (Niemca), Michał (Niemca)

Klerycy wystawili w roku 2019/20 sztukę "Piątka". Jest to historia pięciu męczenników z Poznania, tzw. “Poznańskiej Piątki”: Czesława Jóźwiaka (grany przez Piotra), Edward Kaźmierskiego (Maciej), Franciszka Kęsego (Przemek), Edwarda Klinika (Kamil) i Jarogniewa Wojciechowskiego (Rafał). Byli oni wychowankami Oratorium Salezjańskiego. Ich życie młodzieńcze przerwał wybuch wojny. Świadomi konsekwencji, wstąpili do konspiracji. Trafili do niewoli niemieckiej, gdzie nie stracili młodzieńczego ducha wiary i patriotyzmu.

Zostali oskarżeni o zdradę stanu. 24 sierpnia w Dreźnie po odbyciu spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej, jeden za drugim zostali zgilotynowani. 13 czerwca zostali beatyfikowani przez Jana Pawła II pośród grona 108 polskich męczenników z okresu II Wojny Światowej.

Zdjęcia z przedstawienia 


Może warto udostępnić znajomym?