Aktualności

Razem przez Wielki Post: Modlitwa, Jałmużna i Post

dodane: 14 lutego 2021 21:00

GRAFIK POSTU 

WYLOSUJ ZADANIE 

Jeżeli masz wśród swoich bliskich osoby, które są daleko od Boga zapraszam Cię do przyłączenia się do naszego, wspólnego szturmu do Nieba.

Przez cały Wielki Post 2021r., każdego dnia (za wyjątkiem Niedziel) grupa osób podejmuje modlitwę, jałmużnę i post. Modlimy się wspólnie: każda osoba modli się za osobę, którą zawierza Bogu i za osoby, które zawierzają pozostałe osoby - oczywiście modlimy się indywidualnie, o dowolnej porze (jednoczymy się duchowo).

MODLITWA: każdego dnia, przez cały Wielki Post znajdź czas na modlitwę. Może to być np. jedna dziesiątka Różańca, Koronka do Miłosierdzia Bożego. Jednak zachęcamy do znalezienia czasu na przeczytanie fragmentu z Pisma Świętego, może to być np. fragment z Liturgii danego dnia, zastanów się, co Bóg mówi przez te słowa do Ciebie. 

Zachęcamy tez do Adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszej i sąsiednich parafiach jest to możliwe przez cały dzień. A jak ktoś nie może, można przez internet np. w Niepokalanowie Tylko zachęcamy: nie bierz ze sobą różańca, ani książeczki do nabożeństwa - popatrz na Jezusa, powiedz mu jak jest dla Ciebie ważny i posłuchaj, co chce Ci powiedzieć.

JAŁMUŻNA: postaraj się każdego dnia zrobić coś dla bliźnich i wcale nie musi to byc dar materialny. Może to być czas ofiarowany drugiemu człowiekowi, zainteresowanie, wyciągnięta pomocna ręka. Przykłady jałmużny można znaleźć tutaj

POST: każda osoba zobowiązuje się do pojęcia w dwa dni (wyznaczone) w czasie całęgo Wielkiego Postu podjąć post o chlebie i wodzie w intencji wszystkich zawierzanych osób. Dzięki temu każdego dnia przynajmniej jedna osoba podejmuje POST.

Wkrótce zamieścimy tu Grafik podejmowanego Postu.

Niech Bóg nam błogosławi w czasie tego całego czasu i z tej modlitwy,i wyrzeczeń wyprodzadza wiele dobra.


Może warto udostępnić znajomym?